Status Contract Interior Nylon Digital Home / Living / Lobby/Bathroom/Office Entrance Door Floor Mat with Anti Slip Backing (Brown-05-15 x 23 inch)
| Brand | Status Contract |
| Size | 1'3" x 1'11" (Rectangular) |
| Material | Nylon |
| Weave Type | Power Loomed |
| Item Weight | 200 Grams |
| Pile Height | Medium Pile |
| Construction Type | Machine Made |
| Back Material Type | Rubber |
| Colour | Brown-05 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Theme | Floral |
| Product Care Instructions | Machine Wash |
| Pattern | Printed |
| Shape | Rectangular |
| Special Feature | Non Slip |
| Room Type | Bedroom |
| Product Dimensions | 58L x 38W Centimeters |
| Rug Form Type | Doormat |
| Style | Digital,Durable |
| Color | Brown-05 |
| Item Model Number | INT_DM |
| Item Part Number | INT_DM |
| Is Assembly Required | No |
| Primary material | Nylon |
| Capacity | 1'3" x 1'11" (Rectangular) |
| What is in the box? | 1Pc Door Mat |
| Manufacturer | new |
| Country of Origin | India |
Generic 500ML Kitchen Cleaner Spray – Oil & Grease Stain Remover
Pigeon by Stovekraft Inox hydra 900ml pack of 3 Stainless Steel Drinking Water Bottle 900ml Flipper Cap - Silver (1 year Warranty)
Apply 25% Coupon
Cello Puro Sports 900 | Plastic Water Bottle, 730 ml, Blue (Pack of 1)
Lexton Wine Bottle Cork Lights – 20 LEDs Copper Wire String Lights
Status Contract -Cotton Rich Double Bedsheet with 2 Pillow Covers for Bed Room, Home, Hotel-120 GSM (Creamy White)
Status Contract All Season Multipurpose Single Bed Polar Fleece Blanket / Summer AC Blanket (Black)
Status Contract Cotton Rich Double Bedsheet with 2 Pillow Covers for Bed Room, Home, Hotel-120 GSM (Blue Stripes)
Status Contract All Season Multipurpose Single Bed Polar Fleece Blanket/Summer AC Blanket (Black)
Status Contract Interior Nylon Digital Home / Living / Lobby/Bathroom/Office Entrance Door Floor Mat with Anti Slip Backing (Brown-05-15 x 23 inch)
Status Contract Cotton Rich Double Bedsheet with 2 Pillow Covers for Bed Room, Home, Hotel-120 GSM (Peach White)