TCL 139 cm (55 inches) Metallic Bezel Less Series 4K Ultra HD Smart LED Google TV 55V6C (Black)

| Screen Size | 55 Inches |
| Brand | TCL |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | 4K UHD LED Panel | HVA Panel | HDR 10 | AiPQ Processor | 100% Color Volume Plus| 178 Degree Wide Viewing Angle | Micro Dimming | MEMC | Metallic Bezel-Less Design | Dolby Atomos, Dts-X | Google TV |2GB RAM | 16 GB ROM | 64-bit Quad Core Processor| WIFII5 | Google Assistant |Prime Video, Netflix, Hotstar, Zee5 and more| Web Browser | Screen Mirroring | Multiple Eye Care |
| Included Components | 1N LED TV, 1N Audio Cable, 1N Stand, 1N Power cord, 1N Remote Control, 2N Batteries |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 25.5D x 122.6W x 75H Centimeters |
Samsung 138 cm (55 inches) Crystal 4K Vista Pro Ultra HD Smart LED TV UA55UE86AFULXL
Incl. ₹4000 Off Coupon+ ₹3000 HDFC Bank CC
LG AI TV UA8200 139 cm (55 inch) Ultra HD (4K) LED Smart WebOS TV
Incl.₹6645 AXIS BANK CC
LG 139 cm (55 Inches) QNED MiniLED 92 Series 4K UHD Smart QNED TV 55QNED92ALA
Incl. ₹6000 Off HDFC Bank Credit Card
Xiaomi Smart TV X Pro QLED Series 65 (165 cm) L65MB-APIN(Black)
coocaa 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD Smart Mini LED QLED Google TV 65MINI75Q
Incl. ₹2250 Off Axis Bank CC
Blaupunkt 101 cm (40 inches) Cyber Sound G2 Series Full HD LED Google TV 40CSG7112 (Black)
Incl. ₹1050 with Axis Bank CC
TCL S332w with wired subwoofer 200 W Bluetooth Soundbar (Black, 2.1 Channel)
TCL 164 cm (65 inches) Metallic Bezel Less Series 4K Ultra HD Smart LED Google TV 65V6C (Black)
Incl. ₹2500 with Axis Bank CC
TCL 164 cm (65 inches) 4K UHD Smart QD-Mini LED Google TV 65Q6C
Incl. ₹3150 Off Axis CC +₹3000 Off Coupon
TCL 189 cm (75 inches) 4K Ultra HD Smart QLED Google TV 75P71K
Apply Rs.1000 Coupon
TCL 139 cm (55 inches) 4K Ultra HD Smart QLED Google TV 55T8C
Incl. ₹3750 Off With HDFC CC + ₹3000 Coupon
TCL 2026 Model 1.5 Ton 5 Star Split Inverter 7 Step Convertible with Powerful and Fast cooling, 4 Ways Swing, Blue Fin and Fungal Protection, Energy saving, Silent Operation AC (TAC-18CSD/EV5AM, White)
Incl. ₹2000 Off ICICI CC+ ₹1000 Off Coupon