TOSHIBA 164 cm (65 inches) M550NP Series 4K Ultra HD Smart QLED Google TV 65M550NP
Bank Offer :-
- Save ₹3250 Off HDFC CC+ ₹1500 Off Coupon.
Product Details
- Resolution : 4K Ultra HD (3840x2160) | High Refresh Mode | VRR 120 Hz
- Connectivity: 3 HDMI 2.0 ports (eARC supported) to connect set top box | 2 USB 2.0 ports to connect hard drives and other USB devices | Dual-band Wi-Fi | Bluetooth 5.0 | 1 Optical digital audio output (SPDIF) | 1 Earphone jack | 1 Ethernet port (RJ45 connector) | 1 RF- Radio frequency input | 1 AV input
- Sound: 49 Watts Speakers Output | 2.1 Channel | Dolby Atmos | REGZA Power Audio Pro | Mutiple Sound Modes | REGZA Bass Woofer
- Smart TV features: Google TV | Google Watchlist | Google Assistant | Hands Free Voice Control | Screen Sharing (Chromecast, Miracast, DLNA, AirPlay) | REGZA Engine ZR Intelligence | Game Mode | Filmmaker Mode | Auto Low Latency | VRR | Supported Apps : Netflix, Youtube, Prime Video, Hotstar, SonyLiv, Hungama, JioCinema, Zee5, Eros Now
- Display : Full Array Local Dimming | QLED Technology | 400 nits Brightness | 8 bit+FRC Colour depth | Dolby Vision | HDR 10+ | 1 Billion Colours | AI 4K Upscaling | AI picture Optimizer | ZR Clarity | AI Auto View Pro
- Warranty Information: 1-year warranty from date of purchase on the television set and 1-year warranty on the remote control provided by brand. Warranty claims can be processed using the Amazon e-invoice
| Screen Size | 65 Inches |
| Brand | TOSHIBA |
| Display Technology | QLED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | 2.1 Channel | Full Array Local Dimming | Quantum Dot Color | REGZA Engine ZR | REGZA Power Audio Pro | REGZA Engine ZR Intelligence | Google TV | Screen Sharing | Far Field Voice Control | MEMC | Supported Apps : Netflix, Youtube, Prime Video, Hotstar, SonyLiv, Hungama, JioCinema, Zee5, Eros Now |
| Included Components | 1 TV Unit, 1 Remote, 2 Table Stand, 2 AAA Battery, 1 Warranty Card, 1 Maunal |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 7.6D x 145W x 84H Centimeters |
