Toyzone Moto Electric Bike (Blue) | 6V Rechargeable Bike with 4.5Ah Battery | LED Lights, MP3 with Music, USB & AUX | Smooth Acceleration | 6M Battery Warranty | Age 2-8 Years, Upto 35 kg
| 96757 | 24 months and up |
| Yes | Yes |
| Plastic | Blue |
| 111 x 51.6 x 68.1 cm; 6.5 kg | 1 9V batteries required. (included) |
| Toyzone Impex Pvt Ltd | India |
| Model Number | 96757 |
| Assembly Required | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Batteries Included | Yes |
| Material Type(s) | Plastic |
| Colour | Blue |
| Product Dimensions | 111 x 51.6 x 68.1 cm; 6.5 kg |
| Batteries | 1 9V batteries required. (included) |
| Item model number | 96757 |
| Manufacturer recommended age | 24 months and up |
| Manufacturer | Toyzone Impex Pvt Ltd |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 6 kg 500 g |
Toyzone Moto Electric Bike (Blue) | 6V Rechargeable Bike with 4.5Ah Battery | LED Lights, MP3 with Music, USB & AUX | Smooth Acceleration | 6M Battery Warranty | Age 2-8 Years, Upto 35 kg
Amazon Brand - Jam & Honey Kitchen Set for Kids | Frozen Themed Pretend Play Cooking Kit | Utensils, Stove & Cookware | Portable Carry Case | BIS Certified | Ages 3+
Amazon Brand – Jam & Honey Frozen 2 Makeup Set for Girls | Portable Pretend Play Suitcase Kit with Toy Makeup Accessories | Kid-Friendly & Non-Toxic | Ideal for 3+ Years | Multicolour
Atpata Funky Plastic Game of Squids Birthday Party Decorations (Squid 3Pcs),Red