Wobble 126 cm (50 inches) X Series 4K Ultra HD Ultra QLED Google TV WB50QDXGU2875T24
About
- Resolution: HD Ready (3840x2160) | Refresh Rate: 60 Hertz
- Connectivity: Dual band Wifi | 2-Way Bluetooth 5.2 | AV, RF, Ethernet, headphone×1 | HDMI Ports 2.1 to connect personal computer, laptop, set top box, gaming console | USB 3.0 | eARC
- Sound: 80 Watts Output | HiFi PRO Speakers | Dolby Atmos | Dual Amplifier-Woofer-Tweeter I Deep Bass I 5 Preset Smart Equalizer
- Smart TV Features: Google TV 5.0 | 2GB RAM | 16GB Storage | Storage Content Recommendations | Casting option- Googlecast, Meeting mode | Watchlist | Personal Profile | Kids Profile | Google Assistant | Voice enabled Smart Remote | Hotkeys for Quick Access - Netflix, Prime Video, YouTube, JioHotstar | Screen Saver
- Display : HDR10 | HLG | Dolby Vision | MEMC | 1.07 Billion Colors
- Warranty Information: 1 year comprehensive warranty on product provided by the brand from the date of purchase
- Additional information : Brand Warranty can be availed using invoice. User manual can be accessed from brand website under About this item/ Product details section,for a successful return, Keep the item in its original condition with internal and external packaging. Some minor accessories may not be included contact customer support.
| Screen Size | 50 Inches |
| Brand | Wobble |
| Display Technology | QLED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Remote With Voice Assistant | Android OS | HDR-10 | Supported Applications : Sony Liv, JioHotstar, Zee5, Youtube |
| Included Components | 1 LED TV, 2 Table Stands, 1 User Manual including Warranty Card, 1 Remote Control, 2 AAA Battery, 6 Screws, 1 Power Cord, 1 Mini AV Cable |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 11.3D x 112W x 65.2H Centimeters |
