Wobble 127 cm (50 inches) UD Series 4K Ultra HD Smart LED Google TV WB50GTAW9602UDFL (Black)
Bank Offer
- ₹1250 Off HDFC Bank CC
About
- Resolution: 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate: 60 Hertz | 178 Degree wide viewing angle
- Connectivity: Dual band Wifi | Bluetooth v5.0 | HDMI ports 2.0 x 3 to connect personal computer, laptop, set top box, gaming console | USB ports 2.0 x 2, to connect hard drives or other USB device
- Sound: 20 Watt Output | Dolby Audio
- Smart Tv Features: Google TV | Content Recommendations | Watchlist | Personal Profile | Google Assistant | Chromecast built-in | Voice enabled Smart Remote | MIRACAST | Hotkeys for Quick Access - Netflix, Prime Video, YouTube | 6 Picture Mode | 2GB RAM | 16GB Storage | 64bit Quad Core Processor
- Display: 1.07 Billion colours | HDR10 with HLG | 178 degree Wide viewing angle
- Warranty Information: 1 year from the date of purchase
| Screen Size | 50 Inches |
| Brand | Wobble |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Google TV | Smart Remote | HDR10 | Supported Applications : Sony Liv, Disney+Hotstar, Zee5, Youtube, Netfilx, Prime Video |
| Included Components | 1N LED TV, 1N Remote Control, 2N Stands, 2N AAA batteries, 1N Wall mount kit, 4N Screws, 1N Warranty card, 1N User Manual, 1N Mini AV cable, 1N Power cord |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 27.5D x 111.2W x 72H Centimeters |
