Xiaomi 189 cm (75 inches) 4K UHD Smart Quantum MagiQ S Mini LED Google TV L75MC-IN
Bank Offer
- Save ₹10000 Discount HDFC Bank CC EMI

About
- Resolution : 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate : 60 Hz (DLG 120 Hz)
- Connectivity: Dual Band Wi-Fi | 3 HDMI ports to connect latest gaming consoles, set top box, Blu-ray Players | 2 USB ports to connect hard drives and other USB devices |eARC | Bluetooth | Optical | Ethernet
- Sound: 34 watts Output | Dolby Audio | DTS - X | DTS Virtual : X
- Smart TV Features: Android 14 OS | Google TV | Built-In WiFi | Google cast built-in | 2GB RAM | 32 GB ROM | Supported Apps: Netflix, Prime Video, YouTube, Zee5, etc., MEMC Engine , eARC (Dolby Atmos Pass-through) and Google Assistant Operation
- Display: Quantum Dot Mini LED | 4K Ultra HD|4K Dolby Vision|HDR 10 | HDR 10+ | HLG | Reality Flow MEMC | Wide Colour Gamut | AI Picture Optimization Engine
- Warranty Information:3 year comprehensive warranty on product provided by the brand from the date of purchase for non prebook customers(22nd April - 31st May), and 4 years warranty to prebook customers from the date of purchase(22nd April - 30th April).Warranty can be claimed from Amazon invoice.
| Screen Size | 75 Inches |
| Brand | XIAOMI |
| Display Technology | Mini Led |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Filmmaker Mode, MEMC, Eye Comfort Mode |
| Included Components | 1 LED TV, 1 Remote Control, 1 Manual, 2 Stands Unit, 4 Screws, 2 x AAA batteries, 1 Power Cord |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 39.1D x 39.1W x 102.6H Centimeters |
