Xiaomi 108 cm (43 inches) A Pro 4K Dolby Vision Smart Google LED TV L43MA-AUIN (Black).
| MRP | ₹37999 |
| Price | ₹21499 |
| 💳Bank Discount | ₹1500 |
| 🔥Final Price | ₹19999 |
| Your Savings | ₹18000 (47%) |
Bank Offer :-
- Save ₹1500 Off Axis Bank Credit Card.
About :-
- Resolution : 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate : 60 Hertz
- Connectivity: Dual Band Wi-Fi | 3 HDMI ports to connect latest gaming consoles, set top box, Blu-ray Players | 2 USB ports to connect hard drives and other USB devices | ALLM | eARC | Bluetooth 5.0 | Optical | Ethernet
- Sound: 30 Watts Output | Dolby Audio | DTS-X | DTS Virtual: X
- Smart TV Features: Google TV | In-Built WiFi | Screen Mirroring | 2GB RAM | 8GB ROM | Supported Apps: Netflix, Prime Video, YouTube, Disney+Hotstar, etc. | Google Assistant
- Display: 4K HDR | Dolby Vision |HDR10 | HLG | Reality Flow MEMC | Vivid Picture Engine| ALLM
- Enjoy 2 Years of Warranty - 1st Year Comprehensive Warranty + 1 Additional Year of Free Warranty on the Display Panel.Any kind of physical damages to the unit will not be covered under Warranty
- Additional information: Brand Warranty can be availed using amazon invoice and User manual can be accessed from brand website
| Screen Size | 43 Inches |
| Brand | XIAOMI |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Flat |
| Included Components | 1 LED TV, 2 Table Stand Base, 1 Remote Control, 1AC Power Cord, 2 AAA Battery |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 8.1D x 95.7W x 56.2H Centimeters |
