ZEBRONICS PIXAPLAY 24, Smart LED Vertical Projector, 4000 Lumens, 1080p Support, 160\' Screen Size, Auto Focus & Keystone, Bluetooth, WiFi, HDMI (ARC), USB, AUX, APP Support, Miracast.
About
- Portability: Take your viewing beyond home with the portable ZEB-Pixaplay 24 as you can carry it anywhere with its convenient strap for impressive projections on the go.
- Screen size: Experience exceptional home theatre with the ZEB-Pixaplay 24, offering LED projection up to 406 cm for movies, series, and gaming on a large screen.
- Brightness: The projector features a high-brightness LED lamp with 4000 lumens and supports 1080p FHD resolution, delivering clear, detailed content on large screens.
- Built-in speaker: Enjoy non-stop movie marathons with the ZEB-Pixaplay 24, featuring a built-in powerful speaker for fantastic audio.
- Lifelong LED lamp: With a 30,000-hour lamp life, the ZEB-Pixaplay 24 offers endless projection at home.
- Multi-connectivity: The ZEB-Pixaplay 24 smart LED projector offers USB, AUX OUT, HDMI (ARC), and BT v5.0 wireless connectivity options.
- Focus & Keystone: The projector features autofocus and auto keystone adaptation* (* for vertical adjustment only)technology for optimal image alignment without manual adjustments.
| Brand | ZEBRONICS |
| Recommended Uses For Product | Office & Home Entertainment |
| Special Feature | Bluetooth, Built-In Wi-Fi, Portable |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Display resolution | 1920 x 1080 |
| Manufacturer | Zebronics India Private Limited |
| Model | Zeb-Pixaplay 24 |
| Model Name | Zeb-Pixaplay 24 |
| Product Dimensions | 19.4 x 22.9 x 23.3 cm; 1.68 kg |
| Item model number | Zeb-Pixaplay 24 |
| Hardware Interface | Bluetooth, HDMI |
| Compatible Devices | Laptops, Smartphones, Gaming Consoles, Media Players, Blu-ray Players |
| Special Features | Bluetooth, Built-In Wi-Fi, Portable |
| Mounting Hardware | Projector - 1 unit |
| Number of items | 1 |
| Display Type | LED |
| Image contrast ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Batteries Required | No |
| Refresh Rate | 5 GHz |
| Connector Type | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Form Factor | Portable |
| Mounting Type | Tabletop Mount |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 680 g |
